26.Ulusal Kimya Kongresi 2012 – Muğla

26.kimya kongresi 2012

kongresi 2012,mugla kongresi,26. kongresi

26.Ulusal 1-6 Ekim 2012

Değerli Kimya Araştırmacıları,

Sizleri, Muğla Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü ile Türkiye Kimya Derneği’nin birlikte düzenleyeceği uluslararası katılımlı 26. Ulusal Kimya Kongresi’ne davet etmekten mutluluk duyuyoruz.

Tarihte “simya” adı altında en az 2500 yıldır var olan, dünyanın en eski mesleklerinden biri olan kimya; bugün sağlıktan sanata pek çok uygulama alanının temelini oluşturan bir bilim dalıdır. Ülkemizdeki en önemli kongrelerden biri olma özelliğine sahip bu alana gönül vermiş değerli araştırmacıların temel bilim veya uygulama ile ilgili bilgi ve çalışma sonuçlarını paylaşmak, tartışmak, yeni ufuklar açmak ve ülkemizde kimya biliminin gelişimini sergilemeleri açısından önemlidir. Ayrıca, Kimya Kongreleri yeni bilimsel işbirliklerinin oluşmasına katkıda bulunmaları açısından da çok önemlidir. 27 yıllık geçmişi olan Ulusal Kimya Kongresinin 26.sı, ülkemizin birçok doğal güzelliğini bir arada bulunduran, antik Caria (Karya) bölgesinin en eski yerleşimlerinden olan Muğla’da düzenlenecektir. Akdeniz ve Ege’nin buluşma noktası olan bu ilde, kuruluşunun üzerinden 19 yıl gibi kısa bir süre geçmesine rağmen hızla büyüyen Muğla Üniversitesi, 26. Ulusal Kimya Kongresine ev sahipliği yapmaktan ve büyülü bir mesleğin değerli mensuplarını dünyanın en güzel köşelerinden biri olan Ölüdeniz’de, ağırlamaktan büyük mutluluk ve onur duyacaktır.
Kongrenin, katkı ve katılımlarınızla değerleneceğini düşünüyor, 1-6 Ekim 2012’de Lykia World Ölüdeniz’de görüşmeyi diliyoruz.

Saygılarımızla.
DÜZENLEME KURULU
Genel Programı

Kayıt,Kongre açılışı,Panel, Açılış kokteyli              1 Ekim
Kayıt,Bilimsel aktivite                                                     2 Ekim
Bilimsel aktivite,Sosyal aktivite                                 3 Ekim
Bilimsel aktivite                                                                4 Ekim
Bilimsel aktivite,Değerlendirme,Kapanış               5 Ekim
Sosyal Aktivite                                                                  6 Ekim

KONULAR

Kongremizde kimyanın aşağıda belirtilen anabilim dallarında bildiri ve poster sunmak mümkün olacaktır. Bu anabilim dalları şöyledir:

1. Analitik Kimya
2. Anorganik Kimya
3. Biyokimya
4. Fizikokimya
5. Organik Kimya
BİLDİRİ HAZIRLAMA

Değerli katılımcı,

Bildiri hazırlarken lütfen aşağıda verilen Bildiri Hazırlama Kılavuzunu dikkatle inceleyiniz. Ayrıca, isterseniz size yardımcı olmak amacıyla hazırlanan örnek özet dosyasını bilgisayarınıza indirip üzerinde çalışabilirsiniz.

Bildiri Hazırlama Kılavuzu

Word Belgesi

PDF Belgesi

Örnek Özet
Word Belgesi

PDF Belgesi

Bilimsel Etkinlikler

Fikir ve bilgi alışverişini kolaylaştırmak amacıyla, Kongrede bireysel bildiri ve poster sunuların yanı sıra panel ve çalıştay gibi değişik etkinliklerin de yer alması planlanmaktadır.

Sözlü Bildiri

Geleneksel biçimde hazırlanmış, bir birey ya da grubun araştırma sonuçlarını, düşünce veya deneyimlerini aktaran sunudur. Yaklaşık 15 dakika sunuya, 5 dakika tartışmaya ayrılacak olup bir başkan tarafından yönetilen bir oturumda 12 sunum yapılacaktır.

Poster Bildiri

Bir birey ya da grubun araştırma sonuçlarının, düşünce veya deneyimlerinin mümkünse fotoğraf, resim, grafik destekli olarak 70×100 ölçülerinde bir poster aracılığıyla aktarıldığı etkileşimli sunu.

Panel

“Kimyagerlik Eğitim Programının Uygulanmasında Yaşanılan Sorunlar ve Çözüm Önerileri” başlıklı konu üzerinde konunun uzmanlarından seçilmiş 5-6 kişinin konuşma yaptığı (yaklaşık 60 dakika) ve sonrasında konuşmalarda ortaya çıkan görüşlerin konuşmacılar ve dinleyiciler tarafından serbestçe ve ayrıntılı bir biçimde tartışıldığı 120 dakikalık etkileşimli oturumdur.

Çalıştay

Uygulama içeren çalışmaların sunulacağı veya beceri geliştirmeye yönelik grup etkinliklerinin yer alacağı ücretli oturumlardır. Bir çalıştay oturumu 50-90 dakika sürebilir. Eğer gerekliyse araştırmacı tarafından çalıştaya katılımcı sınırı konulabilir. Çalıştayı düzenleyen kişi/kişiler tarafından önceden haber verilmek koşuluyla çalıştay süresince araştırmacılara bilgisayar, labaratuvar ve araç gereç desteği sunulacaktır.

Bildiri göndermek için lütfen Kayıt sayfasından kaydolunuz.

BAŞVURU

Başvuru ve Değerlendirme

Kongre başvuruları internet üzerinden on-line olarak alınacak ve Bilim Kurulu üyeleri tarafından incelenecek ve değerlendirilecektir. Kabul edilen öneriler Kongre Web sitesinde ilan edilecek, ayrıca öneri sahipleri E-posta yolu ile bilgilendirileceklerdir.

Bildiri göndermek için son tarih                 1 Mayıs 2012

Kabul edilen bildirilerin ilan edilmesi             30 Haziran 2012

Kayıt ücretinin yatırılması için son tarih       15 Temmuz 2012

Kesin programın ilan edilmesi                           30 Temmuz 2012

Program ve özetler kitabı Ağustos ayında baskıya girecektir. Bilim Kurulunun kabul ettiği bir önerinin programa alınması, yani kesin olarak kabul edilmesi, kayıt ücretinin 15 Temmuz 2012 tarihine kadar yatırılmış olmasına bağlıdır. Birden çok kişinin yaptığı ortak öneriler için, öneri sahiplerinden en az birisinin kayıt ücretini bu tarihe kadar yatırmış olması gerekmektedir.

Bu tarihten sonra kongreye bildirili olarak katılmak mümkün değildir. Ancak dinleyici olarak katılmak mümkündür.

İLETİŞİM

Yrd. Doç. Dr. Elif Vargün
0507 516 8413
kimya2012@mu.edu.tr

1-6 Ekim 2012

 

4 Comments on "26.Ulusal Kimya Kongresi 2012 – Muğla"

commenter

Kongre davet mektubu ve kongre düzenlenme tarihi eklenmiştir.Yeni bilgiler yakında eklenecektir.

commenter

Kongre Bilgileri Güncellenmiştir.

Yorum Yapın

Yorum Yapabilmeniz için Giriş Yapmanız gerekmetedir.