Kongre Tarihi :22-26 Nisan 2020
Kongre Yeri :Hilton Bodrum Türkbükü Otel, Muğla YOL TARİFİ

Davet Metni

Değerli Meslektaşlarımız, Mesleğimizin Geleceği Uzmanlık Öğrencilerimiz,
 
Ülkemizde mikrocerrahi ve el cerrahisi konularında geldiğimiz nokta ve uluslararası alanda gösterdiğimiz başarılar bizleri onurlandırmakta ve mesleğimizin geleceği açısından umutlandırmaktadır. Bu ivmeyle hep birlikte daha iyi işler yapacağımıza inancımız sonsuzdur. Bu amaçla, Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği ve Acil El Cerrahisi ve Mikrocerrahi Derneği olarak birlikte yola çıktık. Ülkemizde rekonstrüktif mikrocerrahinin ve el cerrahisinin gelişmesine kendini adayan iki derneğin ulusal kongrelerini 23-26 Nisan 2020 tarihleri arasında Bodrum, Hilton Türkbükü Otel’de gerçekleştireceğiz. Kongremizin ilk gününün ve resmi açılışının özellikle 23 Nisan tarihine gelmesini istedik. Bu sayede, Milli Mücadelenin 100. yılında, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı, hep birlikte coşkuyla kutlayacağız.
 
Sizlerin katkılarıyla yoğun ve doyurucu bir bilimsel program oluşturmak için çalışmalarımıza erkenden başladık. Hem deneyimli hocalarımızın, hem de yaptığı çalışmalarla gelecek için umut vaad eden genç meslektaşlarımızın yer alacağı çok sayıda, konferans, panel, video oturumları, deneyim aktarım sınıfları planladık. Klasik oturumlar dışında klinik ve cerrahi pratiğimizde bizler için çok faydalı olacağını düşündüğümüz olgu tartışmaları ve komplikasyon oturumları ile programı zenginleştirdik. Bunlarla birlikte serbest bildiri ve poster oturumlarının hakettiği değeri bulması ve daha geniş bir katılımcı kitlesi tarafından izlenmesini sağlayacağız. Bizlerle konularında engin tecrübelerini ve deneyimlerini paylaşacak olan ülkemizin değerli eğitmenlerinin yanısıra çok sayıda davetli yabancı konuklarımız bilimsel programa güç katacaktır. Düzenlediğimiz bilimsel toplantıların en önemli hedef kitlesi genç meslektaşlarımızdır. Bu nedenle, gelenek olduğu üzere, bu kongremizde de uzmanlık öğrencilerimiz kongre kayıtlarını ücretsiz olarak yapabileceklerdir.
 
Yılın en güzel mevsiminde, Bodrum’da, bilimsel paylaşımlarımızın yanısıra keyifli bir sosyal program ile tüm yıl boyunca yaşadığımız mikrocerrahinin stresli ortamına kısa süreyle de olsa güzel bir ara verme fırsatını bulacağız.
 
Her açıdan faydalı, doyurucu ve en üst seviyede bir ulusal kongre gerçekleştirmek amacıyla tüm meslektaşlarımızı 23-26 Nisan 2020 tarihinde Bodrum’a davet ediyoruz.
 
Prof. Dr. Türker Özkan
Acil El Cerrahisi ve Mikrocerrahi Derneği Başkanı
 
Prof. Dr. Serhan Tuncer
Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği Başkanı


Etkinlik Afişi

9. Ulusal Rekonstrüktif Mikrocerrahi Kongresi - 2. Ulusal Acil El Cerrahisi ve Mikrocerrahi Kongresi afişi