Kongre Tarihi :02 Nisan 2020 - 04 Nisan 2020
Kongre Yeri :The Ankara Hotel, İzmir YOL TARİFİ

Davet Metni

Değerli Katılımcılar,
Yaşadığımız mahalle, ilçe, il, bölge, kıta, ada ve tümünün yer aldığı essiz güzellikteki küre; Dünyamız için birlikte konuşmak üzere Nisan 2020’de Türkiye’de buluşuyoruz. "3.Uluslararası  Şehir, Çevre ve Sağlık Kongresi - IUEHC" için 2-4 Nisan 2020 tarihlerinde Ankara’da olacağız.
"3. Uluslararası Şehir, Çevre ve Sağlık Kongresi - IUEHC" yaşamda umutsuzluğa yer olmadığını göstermek için temasını “Şehirde Sağlıklı Yaşamak” olarak seçmiştir.
Hepimizin yaşadığı, okuduğu, çalıştığı, boş zamanlarımızı değerlendirdiği şehirlerde sağlıklı yaşamı mümkün kılmak için neler yapılıyor, neler yapılmalı?
Bir kaç dekad önce şehirlerde endüstriyel kirlilik en endişe verici durum iken, bugün kemikleşmiş şehir, çevre ve sağlık sorunları yanında “Modern” yaşam stilleri sağlığımızı nasıl etkiliyor?
Fiziksel aktivite azlığı, sedanter yaşam, obezite şehir yaşamına eklenerek sağlığı tehdit etmeye başlamış durumda. Çözüm, sağlıklı beslenme, stresin azaltılması, fiziksel aktiviteyi artırma ve obeziteyi azaltmada görünüyor. Bu konularda gelecek planları neler? Şehirlerde bu çözümler mümkün mü?
Bu sabah uyandığınız şehirde sağlıklı yaşama fırsatlarına sahip misiniz?  Örneğin; arabanıza binmeden  bir yerden bir yere rahatlıkla gidebiliyor musunuz? Günlük fiziksel aktivitenizi şehrin size sunduğu hangi imkanlarla yapacaksınız? 
Bundan önce gerçekleştirdiğimiz ilk kongremizde “Şehir Çevre ve Sağlıkta İşbirliği”, ikincisinde ise “Geleceğin Kentleri” temaları ile sizlerle birlikte olmuştuk. Bu kez temamız “Şehirde Sağlıklı Yaşamak”. Sizleri şehirde sağlıklı olmayı konuşacağımız, fikirlerimizi paylaşacağımız, tanışacağımız, keyifli zaman geçireceğimiz "3. Uluslararası Şehir, Çevre ve Sağlık Kongresi - IUEHC" ne davet ediyor, şehir, çevre ve sağlık çatısı altında, şehirde sağlık için biz de varız diyen siz paydaşlarımızı kongremizde görmeyi diliyoruz.
Saygılarımızla,
Kongre Başkanları
Prof. Dr. F. Nur BARAN AKSAKAL Prof. Dr. E. Didem EVCİ KİRAZ