Kongre Tarihi :6-6 Eylül 2021
Kongre Yeri :Swissotel Ankara, Ankara YOL TARİFİ

Davet Metni

Bu hoş geldiniz benim büyük zevk 20 inci Uluslararası Farmasötik Teknoloji Sempozyumu-IPTS 2021 Hacettepe Üniversitesi himayesinde 2021 8 Eylül - 6 arasında Ankara'da gerçekleştirilecek.
IPTS 2021 “Farmasötiklerin Geleceğini Şekillendirme” temasına sahip olacak ve bilimsel oturumlar için her 3 günde bir sabah ve öğleden sonra oturumlarından oluşacak. Dünyanın dört bir yanından “Davetli Konuşmacılar” tarafından verilen genel konferanslar ve oturum dersleri ve ayrıca gönderilen özetler tarafından seçilen “sözlü sunumlar” yapılacaktır. Farmasötik bilimlerin farklı alanlarından “poster oturumu” da gerçekleştirilecektir.
Bilimsel Oturumlara ek olarak, 6 ve 7 Eylül 2021 tarihlerinde Özel Endüstriyel ve Düzenleyici Oturumlar gerçekleştirilecektir. Bu konuların tüm paydaşlarını bir araya getirmeyi, ana konuyu tüm bakış açılarıyla tartışmayı ve gelecek stratejileri ortaya çıkarmayı hedefliyoruz. Türkiye'nin bu konuların dünya çapında bir ortağı olma vizyonu. Endüstriyel oturum başlıkları şunlardır: “Farmasötik Geliştirme ve Üretim Çözümleri”, “Nadir Hastalıklar ve Yetim İlaçlar”, “Farmasötik Geliştirme ve Üretim Bilimlerinde Veri Bilimi ve Siber Araçlar” ve “Farmasötiklerin Değiştirilebilirliği: Mevcut Durum ve Gelecek Görünümü”.
Uluslararası Farmasötik Teknoloji Sempozyumu, Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Eczacılık Teknolojisi Bölümü'nden meslektaşlarına sınırsız bir coşkuyla 1982'den bu yana öncü bir organizasyon olarak iki yılda bir düzenlenmektedir .
IPTS, dünyanın dört bir yanından gelen meslektaşlarımızın ve Türkiye'deki endüstriyel ortakların değerli destekleri ve cesaretlendirmeleri ile farmasötik teknoloji alanında geleneksel ve çok iyi bilinen bir bilimsel sempozyum haline gelmiştir. Organizasyon Komitesinden meslektaşlarım ve umarım ki eski sempozyumlar tarafından elde edildiği gibi 20. IPTS, bilim insanlarına alandaki son konuları tartışmaları için büyük fırsatlar sunacağına inanarak akademi, endüstri ve sağlık otoritelerini bir araya getirecek. deneyimlerinden ve akademisyen ve endüstriden tüm katılımcıların uygulamadaki mevcut sorunları ve zorlukları çözmelerine yardımcı olacaktır.
Sempozyum sonrası turumuz olarak sizi bilimde gündemde olan konuları tartışmak, “kültürel yerlerin” tadını çıkarmak ve çekici “Kapadokya bölgesini” ziyaret etmek için Ankara'da görmeyi dört gözle bekliyoruz.
Saygılarımla,
Levent Öner
IPTS-2021 Bölüm Başkanı