Kongre Tarihi :15-18 Nisan 2020
Kongre Yeri :, Online/Çevrimiçi
Web Adresi :

Davet Metni

Değerli Meslektaşlarımız,

Sizleri, 16-19 Eylül 2020’de çevrimiçi (online) olarak yapılacak olan Uluslararası Pegem Eğitim Kongresi'nde (IPCEDU-2020) görmekten onur ve mutluluk duyacağız.

IPCEDU-2020,  Türkiye'nin saygın üniversitelerinden Dicle Üniversitesi ve uluslararası bir yayınevi olan Pegem Akademi işbirliği ile çevrimiçi (online) olarak düzenlenmektedir.

Ana teması "Toplumsal Vicdanın Geliştirilmesinde Eğitimin Rolü" olan Uluslararası Pegem Eğitim Kongresi'nde (IPCEDU-2020) akademik konuların ele alınıp tartışılması ile bilimsel çalışmaları yayın dünyasına kazandırmak amaçlanmaktadır. Programda; panellere, çalıştaylara, sözlü bildirilere, kapsamlı araştırmalara ve poster sunumlarına yer verilecektir. Kongre sunum dilleri Türkçe ve İngilizcedir.

IPCEDU-2020 bildiri özet metinleri, kongre öncesinde “Bildiri Özetleri E-Kitabı" olarak yayımlanacaktır. Buna ek olarak; kongre sonrasında bildiriler, makale biçimine dönüştürülmek ve hakem değerlendirme sürecinden geçmek koşulu ile “Tam Metin Bildiri Kitabı”nda basılacaktır. Başvuruların yayımlanması ile ilgili detaylı bilgilere “Kongre Bilgileri" başlığı altında yeralan "Çalışmaların Yayımlanması” menüsünden ulaşabilirsiniz.

Sizleri çevrim içi (online)  yapılacak kongremizde görmeyi heyecanla bekliyoruz.

Kongre Başkanları
Prof. Dr. Giray Topal 
Dicle Üniversitesi
Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi DekanıSuat Düz
Pegem Akademi Yönetim Kurulu Başkanı


Etkinlik Afişi

Uluslararası Pegem Eğitim Kongresi-IPCEDU 2020 afişi