Kongre Tarihi :19-21 Eylül 2018
Kongre Yeri :, İzmir

Davet Metni

Değerli Katılımcılar,

Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi olarak 19-21 Eylül 2018 tarihleri arasında Uluslararası & III. Ulusal Hemşirelik Tarihi Kongresi’ “Geçmişten Günümüze” duyurusunu yapmaktan ve sizleri davet etmekten büyük mutluluk ve onur duymaktayız.

Kongremiz kuruluşu MÖ 6500 yıllarına kadar uzanan Anadolu’da kültür turizminin, uygarlıkların kavşağı, modern, aydınlık, yenilikçi, evrensel değerleri yüksek, doğal ,insancıl ve modern , en önemli ve tarihi kentlerinden biri olan İzmir’de Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesinin yeni bina amfisinde ve konferans salonunda gerçekleştirilecektir.

Kongre süresince kadın hareketleri, kadının sağlık alanına girişi, liderlik ve hemşire liderler, mitoloji ve sağlık, bulaşıcı hastalıklarla mücadele, hemşirelik mesleğinde geleceğe bakış ana temalarının tartışılacağı bilimsel programımızın kongremize katılan başta hemşirelik mesleğine emek vermiş çok değerli liderlerimizin deneyimlerinin, paylaşımı olmak üzere, ülkemizin ve uluslararası ülkelerin farklı üniversitelerinden, farklı sağlık kuruluşlarından katılan hemşirelerin ve akademisyenlerin katkıları ile zenginleşeceğini düşünmekteyiz. Aynı zamanda farklı disiplinlerde alanında ulusal /uluslararası saygın ve yetkinliğe sahip pek çok bilim insanının da hemşirelikle ilgili bilgi aktarımlarından yararlanma ve kendileri ile iletişim kurma fırsatını bulacağız. Kongremiz sizlerin sözel ve poster bildirileri ile de zenginleşecektir.

Sizleri sonbaharın güzel günlerinde, Ege’nin incisi, İzmir’e davet eder, kongremize katılımınızı ve katkılarınızı bekler, Eylül 2018 tarihinde buluşmak dileğiyle sevgi ve saygılarımızı sunarız.

Kongre Eş Başkanları

Prof. Dr İsmet Eşer
Prof. Dr Asiye Durmaz Akyol