Kongre Tarihi :10-12 Eylül 2020
Kongre Yeri :Şahinbey Akkent Kültür ve Kongre Merkezi , Gaziantep
Web Adresi :

Davet Metni

Değerli meslektaşlarımız,
5.Uluslararası Doğunun Batısı, Batının Doğusu Kongresi Gaziantep İslam, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ev sahipliğinde 10-12 Eylül 2020 tarihleri arasında Gaziantep-Türkiye’de gerçekleştirilecektir.
Kongre ana teması “Bilim Kapısı” olarak belirlenmiştir. İnsanlığın hizmeti için kullanılan bilgi birikimi, çeşitli dine, dile, tarihe ve kültüre sahip toplumların ortak ürünüdür.
Bu kongrenin ana amacı, farklı kültürlerden insanlık için ortak paydada bilimsel üretimler yapan bilim insanlarını bir araya getirerek geçmiş, günümüz ve gelecekle ilgili bilimsel konuları tartışmaktır. Bu kongrenin, Doğu ile Batı arasında bilimsel çalışmalarla bir köprü görevi görmesi de beklenmektedir.
Kongrede sözlü ve sanal bilimsel sunumlar, güncel konularla ilgili sertifikalı atölye çalışmaları, konferanslar ve paneller gerçekleştirilecektir. Kongre kapsamında alanında popüler olmuş bilim insanlarının gençlerle bir araya getirilmesine yönelik bilimsel etkinlikler gerçekleştirilecektir. Kongre kapsamında “Bilim Kapısı Ödülü” verilecektir.
Sizleri bu kongrede aramızda görmek bizim için bir ayrıcalık ve onur göstergesidir. Sizlerin desteği, öneri ve çalışmalarınız ile bu kongreye çok değerli katkılar sunacağınızdan şüphemiz yoktur.
Saygılarımızla


Etkinlik Afişi

5. Uluslararası Doğu Batı Kongresi afişi