Kongre Tarihi :04 Haziran 2020 - 07 Haziran 2020
Kongre Yeri :Perissia Hotel Kongre Merkezi, Ürgüp, Nevşehir YOL TARİFİ

Davet Metni

Değerli Meslektaşlarım,

Sizleri 04-07 Haziran 2020 tarihleri arasında Kapadokya’da düzenleyeceğimiz, Türkiye Spor Yaralanmaları Artroskopi ve Diz Cerrahisi Derneğinin (TUSYAD) 15. Kongresine davet etmekten büyük mutluluk duymaktayız. En önemli bilimsel etkinliğimiz olarak kabul ettiğimiz TUSYAD Kongreleri bilindiği gibi her iki yılda bir yapılmaktadır. Daha önce Ankara, İstanbul, İzmir ve Antalya’da yapılmasına alışkın olduğumuz kongremizi bu sefer Kapadokya’da yapmayı planladık. Bunun kongre geleneğimize bir yenilik ve bir cazibe katacağını umuyoruz.

İlki 1991 yılında gerçekleştirilen TUSYAD Kongreleri, hem üst düzey bilimsel içerikleri, konularında çok deneyimli uluslararası ve ulusal bilim insanlarının katkıları hem de sosyal ve kültürel aktiviteleriyle, yurtiçinden ve yurtdışından gelen katılımcıların büyük beğenisini kazanmaktadır. Kongrelerimiz mesleki ve bilimsel açıdan güncel gelişmelerin konuşulup, tartışılması için ilgili tüm meslektaşlarımızı bir araya getirmeyi hedeflemekte ve yüksek kalitedeki bilimsel içeriği ve yüksek katılımla oldukça ilgi çeken önemli bir platformdur. 2020 Kongremizde de katılım, ilgi ve toplantı bilimsel seviyesinin yüksek olmasını umuyor, hedefliyor ve tüm gayretimizi bu yönde gösteriyor olacağız.

Kongremizde; spor yaralanmalarının tedavileri, artroskopik cerrahi ve özellikle de diz cerrahisinin tüm detayları, son yıllarda ilginin arttığı omuz, dirsek, kalça, ayak-ayak bileği, el bileği-el artroskopik cerrahisi ve kıkırdak yenileme teknolojileri ana konular olarak, daha kapsamlı şekilde yer alacaktır. Öğle aralarında kongremize katılan ilaç ve ortopedi endüstrisi tarafından güncel teknolojik gelişmelerin anlatıldığı workshop uygulamaları ve uydu sempozyumlar düzenlenecektir.

Ayrıca kongrede bir gün boyunca kadavrada canlı ameliyatlar düzenlenecektir.

Kongre Düzenleme Kurulu olarak sizleri, Haziran 2020'de Kapadokya'nın eşsiz atmosferinde ağırlamaktan onur duyacağımızı belirtir, hepinizi kongremize bekleriz.
Saygılarımla,

Prof. Dr. Sinan KARAOĞLU
Kongre Başkanı


Etkinlik Afişi

15. Türk Spor Yaralanmaları Artroskopi ve Diz Cerahisi Kongresi afişi