Kongre Tarihi :2-4 Ekim 2020
Kongre Yeri :, Online/Çevrimiçi
Web Adresi :

Davet Metni

Değerli Ruh Sağlığı alanı çalışanları ve adayları;

Bilimsel psikoloji temellerine dayalı olan Bilişsel davranışçı psikoterapilerin ülkemizde öğrenilmesi, uygulanmasının yaygınlaşmasını sağlamak amacıyla kurduğumuz derneğimiz bu yıl 10. Yaşını tamamlıyor. 2010 yılında kurulan, 2013 yılında Avrupa Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Birliği’ne (EABCT) tam üye olan ve 2016 yılında eğitim programı EABCT tarafından akredite edilen derneğimiz, 2018 yılı Ekim ayında 1. Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Kongresini 400 e varan katılımcı ile Ankara’da gerçekleştirmişti (
http://bdt2018.org) .

2010 yılındaki kuruluşumuzdan itibaren, Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği olarak bilişsel-davranışçı terapilerin ülkemizde nitelikli bir şekilde yaygınlaşmasına katkıda bulunmayı hedefledik. Bu amaçla çok sayıda eğitim ve etkinlik düzenledik. Yanı sıra, yine ülkemizde BDT alanında yayınlanan ilk ve tek hakemli uluslararası bilimsel yayın organı olan Bilişsel Davranışçı Psikoterapi ve Araştırmalar Dergisi’ni (Journal of Cognitive Behavioral Psychotherapy and Research) yayımlamaktayız. Yıllar içerisinde ortaya çıkan tecrübe ve birikimimizle, derneğimizin, paylaşma ve yardımlaşma ilkeleri doğrultusunda psikoterapistlerimiz ve araştırmacılarımız için bir araya geldikleri, bir platform oluşturmayı amaçladık.

Yine bu hedeflerimize uygun olarak 1-4 Ekim 2020 tarihleri arasında Ankara’da düzenleyeceğimiz, ‘Temel Bilimden Klinik Uygulamaya Bilişsel Davranışçı Terapi’ temalı 2. BDPD Kongresi’nin müjdesini vermekten mutluluk duyuyoruz. Her biri BDT alanına önemli katkılarda bulunmuş yerli ve yabancı eğitimciler ve araştırmacıların katılımıyla gerçekleşecek kongremiz BDT ile ilgili güncel bütün konuları kapmayı hedefliyor.

Kongre öncesi ve sırasında düzenlenecek çalışma grupları ile katılımcılar güncel bilimsel gelişmeleri takip edebilmenin yanı sıra, klinik becerilerini artırma imkanına da sahip olabileceklerdir. Kongremizde yer almasını istediğiniz BDT ye ilişkin panel, sempozyum ve kurs gibi etkinlik önerileriniz yanında poster ve sözel bildirilerinizi de kongremize beklemekteyiz.

Katılım ve katkılarınızı bekler, sağlıklı günler dileriz.
Kongre Düzenleme Kurulu adına başkan;


Prof. Dr. M. Hakan Türkçapar


Etkinlik Afişi

2. Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Kongresi  afişi