Kongre Tarihi :1-3 Nisan 2020
Kongre Yeri :Mersin Üniversitesi, Uğur Oral Kültür Merkezi, Mersin
Web Adresi :

Davet Metni

Bu yıl, 8. Sanat Tarihi Öğrenci Sempozyumu, 1-3 Nisan 2020 tarihlerinde Mersin Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümünün ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir.
Sempozyum, Sanat Tarihi alanında ve bu alanla bağlantılı diğer disiplinlerde yürütülen bilimsel çalışmaların, karşılaşılan problemlerin ve bu problemlere karşı sunulabilecek çözüm önerilerinin dile getirilerek tartışılmasının hedeflendiği bir ortam yaratmanın ötesinde; Türkiye’deki Sanat Tarihi Lisans programlarında öğrenim gören öğrencilerin bir araya gelerek yeni dostluklar kurmasını amaçlamaktadır.
Bu bağlamda, yukarıda belirtilen hedefler doğrultusunda ve bilimsel bir çerçeve içerisinde Sempozyumda ele alınacak öncelikli konular şu şekildedir:
 
  • Sanat Tarihi Terminolojisi
  • Sanat Tarihi Metodolojisi
  • Sanat Tarihinin Tarihi
  • Mimari ve Kültürel Mirası ile Doğu Akdeniz
  • Mimari ve Kültürel Mirasın Korunması
 
Sempozyuma bildiriyle katkıda bulunmak isteyen meslektaşlarımızdan ricamız, yukarıdaki temalar çerçevesinde 200~300 kelimelik Türkçe ve İngilizce olarak yazılmış özetlerini 15.01.2020 tarihine kadar, aşağıdaki e-posta adresine gönderilmesidir. Özetler için hazırlanmış şablonun kullanılması önemle rica olunur. Özetlerin değerlendirilme sonucu (Kabul veya ret) başvuranlara 01.02.2020 tarihinden sonra e-posta yolu ile bildirilecektir.
 
Sempozyum katılım ücreti alınmamaktadır. Seyahat ve konaklama ücretleri katılımcılar tarafından ödenecektir. Katılımcıların temasa geçmeleri için önerilen otel ve misafirhane listeleri ikinci duyuru ekinde sunulacaktır.

Sempozyuma başvurunuzu bekler, saygılarımızı sunarız.
 
8. Sanat Tarihi Sempozyumu Düzenleme ve Değerlendirme Kurulu adına
 
 
Prof. Dr. Candan ÜLKÜ                                       Yankı PİŞMANLIK
Sanat Tarihi Öğrenci Topluluğu                         Sanat Tarihi Öğrenci Topluluğu
Danışmanı                                                               Başkanı