Kongre Tarihi :1-3 Temmuz 2020
Kongre Yeri :Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezi, Trabzon YOL TARİFİ
Web Adresi :

Davet Metni

 2020 Yılı SempozyumÖzel Teması:

“Doğu Karadeniz’deToplum ve Kültür”
 
DeğerliBilim İnsanları;
1-3Temmuz 2020 tarihleri arasında Trabzon’da gerçekleştirilecek olan 1.UluslararasıSosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmaları Sempozyumunda (USBBAS) sizleri aramızdagörmekten mutluluk duyacağız. Sempozyum Sosyal Bilimlerin her alanına açıkolacaktır. Bununla birlikte Sempozyumun 2020 yılı teması “Doğu Karadeniz’de Toplumve Kültür”  olarak belirlenmiştir. Bubağlamda etkinlikte “Doğu Karadeniz” ile ilgili akademik çalışmalar için özel tematikoturumlar düzenlenecektir. Muhtemel tematik oturum konuları için tıklayınız!
Hakem değerlendirme süreci sonunda kabul edilenbildiri özet metinleri kongre öncesinde ve sempozyumsitesinde “USBBAS 2020 Bildiri Özetleri E-Kitabı" adıyla yayımlanacakve yazarların eposta adreslerine gönderilecektir. Bildirilerin tammetinleri ise hakem değerlendirmesinden sonra ISBN alınmış Sempozyum Kitabında yayımlanacaktır. Ayrıca sempozyumdanışma kurulu tarafından seçilen ilk üç bildiriye “USBBAS-2020  En İyiSunum Sertifikası” verilecektir.
Akademikteşvik Yönetmeliği ve Doçentlik başvuru Kriterlerinin -Uluslararası Sempozyum-şartını taşıyacak olan etkinliğin sosyal programında Uzungöl ve/veya SümelaManastırına bir gezi düzenlenecektir.
Sempozyumundili Türkçe ve İngilizce olacaktır.
Saygılarımızla,
DüzenlemeKurulu
SempozyumunDüzenleneceği Yer: OsmanTuran Kültür ve Kongre Merkezi
                                               KaradenizTeknik Üniversitesi, 61080 Ortahisar / TRABZON.
 
GenelKonu Başlıkları: Antropoloji (sosyal ve kültürel),Arkeoloji, Bölge İncelemeleri, Coğrafya (beşeri, ekonomik, sosyal, siyasi,kültürel), Demografi, Dil, Dil bilimi, Edebiyat, Eğitim bilimleri, Ekonomi,Etnoloji, Felsefe, Filoloji, Güzel Sanatlar, Hukuk, İletişim bilimleri,İngilizce, İnsan hakları, İşletme, Kadın Araştırmaları, Kamu Yönetimi, KültürelÇalışmalar, Mimarlık, Müze Çalışmaları, Müzikoloji, Paleografi, Psikoloji,Sanat Tarihi, Siyaset bilimi, Sosyoloji, Suç bilimi, Tarih, Tarih bilimleri,Teoloji, Uluslararası ilişkiler, Sosyal ve Beşeri Bilimler alanındaki diğerbilim dalı konularını kapsamaktadır.
 
ÖnemliTarihler
Özet gönderimiçin son tarih:                        15 Mart2020
Kabul edilen başvurularınilanı:                     15 Nisan 2020
Sempozyumprogramının ilanı:                      15Haziran 2020
Sempozyum tarihi:                                        1-3Temmuz 2020
Tam Metin gönderimiiçin son tarih: 30 Ağustos 2020
SempozyumKitabının yayımlanma tarihi:    30 Ekim2020
 
Bildiri Özetlerinin Formatı veGönderimi:
Sempozyumagönderilecek özet metinler 150-250 kelime arasında olmalı, en az üç, en fazlaaltı anahtar kelime eklenmelidir. Özet metninin başlığı ortalı, koyu ve tümharfleri büyük olacak şekilde yazılmalıdır. Başlığın altına yazar(lar)ın adısoyadı; her bir ismin altına araştırmacının akademik unvanı, çalıştığı kurum vee-posta adresi yazılmalıdır. Özetler, Word şablonu kullanılarak, Times New Romanyazı karakteriyle yazılmalıdır. Yazı büyüklüğü 12 punto olmalı ve satırlararasında 1,5 satır aralığı boşluk bırakılmalıdır. Kenar boşlukları “normal”(sağ-sol-üst ve alttan 2,5 cm.)  olarak ayarlanmalıdır. Türkçe sunulacakbildiriler için Türkçe; İngilizce sunulacak bildiriler için İngilizce özetgönderilmesi gerekmektedir. Sempozyuma gönderilen özetlerin info@dokatoksem.comadresine mail yoluyla iletilmesi gerekmektedir.Etkinlik Afişi

1. ULUSLARARASI SOSYAL VE BEŞERİ BİLİMLER ARAŞTIRMALARI SEMPOZYUMU (USBBAS) afişi