Kongre Tarihi :15-17 Kasım 2018
Kongre Yeri :Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Nevşehir

Davet Metni

Dünyanın dört bir yanından ülkemize eğitim için gelen uluslararası öğrencilerin akademik donanımlarının artırılması, entelektüel birikimlerine katkı sağlanması ve kendilerini geliştirme fırsatları sunulması oldukça önemlidir. Bu kapsamda, uluslararası öğrenciler için hâlihazırda yürütülen faaliyetlere ek olarak ülkemizde Sosyal Bilimler alanında öğrenim gören uluslararası lisansüstü öğrencilerinin çalışmalarını sunabilecekleri, bilgi paylaşımında bulunabilecekleri, çeşitli atölyeler ve farklı etkinliklerle ortak çalışmalar üretebilecekleri bir akademik ortamın temin edilmesi amacıyla “Uluslararası Öğrenciler Sosyal Bilimler Kongresi” düzenlenmektedir.

Bu amaçla Uluslararası Öğrenciler Sosyal Bilimler Kongresi’nin ilki 16-17 Mayıs 2015 tarihleri arasında Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) ve Hacettepe Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenmiştir. 2. Uluslararası Öğrenciler Sosyal Bilimler Kongresi de 29-30 Nisan 2016 tarihleri arasında YTB ile Necmettin Erbakan Üniversitesi işbirliğiyle yürütülmüştür. 3. Uluslararası Öğrenciler Sosyal Bilimler Kongresi ise 2-3 Aralık 2017 tarihleri arasında YTB ile İlmi Etüdler Derneği (İLEM) işbirliğiyle İstanbul Medeniyet Üniversitesi ev sahipliğinde yoğun bir katılımla gerçekleştirilmiştir.

Bu yıl düzenlenecek 4. Uluslararası Öğrenciler Sosyal Bilimler Kongresi, 15-17 Kasım 2018 tarihleri arasında YTB ile İLEM işbirliğiyle Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecektir. Kongreye Tarih, Edebiyat, Felsefe, Hukuk, İlahiyat, İktisat, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Sosyoloji, Arkeoloji, Sanat Tarihi, Psikoloji, Bölge Çalışmaları gibi alanların yanı sıra sosyal bilimlerin diğer bilim dallarına ait bildiriler kabul edilecektir. Kongrede sunulan bildiriler yayımlanacaktır.

Uluslararası öğrencilerin değerli katkılarını bekliyoruz.