Kongre Tarihi :23-26 Ekim 2019
Kongre Yeri :Gloria Golf Resort, Antalya YOL TARİFİ
Web Adresi :

Davet Metni

Değerli Meslektaşlarımız,


Ülkemizin karaciğer pankreas cerrahisiyle ilgili ulusal kongresi olan 14. Hepato Pankreato Bilier Cerrahi Kongresi ve 5. Hepato Pankreato Bilier Cerrahi Hemşireliği Kongresi’nin 23-26 Ekim 2019 tarihleri arasında Antalya Belek’te yapılacağını duyurmaktan kıvanç duymaktayız. 

Cerrahide baş döndürücü hızda meydana gelen yenilikler ve gelişmeler, karaciğer, pankreas ve safra yolları cerrahi yaklaşımlarını da etkilemeye devam etmektedir. Kongremizde bu gelişmeler ayrıntılı bir şekilde tartışılacaktır. Multidisipliner yaklaşım HPB olgularında kaçınılmaz olduğundan ilgili disiplinlerden bilim insanları bizi aydınlatacaklardır. Karaciğer transplantasyonu ve ülkemizi çok yakından ilgilendiren karaciğer kist hidatiği ayrıntılı bir şekilde, minimal invaziv HPB cerrahisi videolar eşliğinde programda yer alacaktır. En iyi sözlü ve video bildiriler genç meslektaşlarımız tarafından sunularak ana salonda yarıştırılacak ve ilk üç bildiriye ödüller verilecektir. 

Kongremiz için Antalya Belek’teki en çok beğenilen otellerden biri olan Gloria Golf Hotel Kongre Merkezi’ni mekan olarak belirledik. Kongrelerinde bilimsel içeriğin en üst düzeyde olması konusunda çok hassas davranan Türk hepatobilier cerrahi camiası, aynı zamanda Antalya’nın muhteşem iklim özellikleri ve kongre otelinin doğal güzellikleri arasında zaman geçirmenizi sağlayacak bir ortamda buluşacaktır. 

Katılımlarınızı bekler, kongre tarihini takvimlerinize not etmenizi rica ederiz. 

Kongremizde görüşmek üzere, 


Doç. Dr. M. Fatih Can
Kongre SekreteriProf. Dr. Mustafa Kerem
Kongre BaşkanıProf. Dr. Ahmet Balık
Türk HPB Derneği Başkanı