Kongre Tarihi :17-21 Nisan 2019
Kongre Yeri :Regnum Carya Hotel, Antalya YOL TARİFİ

Davet Metni

Değerli Meslektaşlarımız;

Ülkemizde onkoloji alanındaki en kapsamlı kongre olan 23. Ulusal Kanser Kongresi’nin Türk Pediatrik Onkoloji Grubu Derneği, Türk Tıbbi Onkoloji Derneği ve Türk Radyasyon Onkolojisi Derneği işbirliği ile 17-21 Nisan 2019 tarihinde, Antalya’da Regnum Carya Hotel’de düzenleneceğini duyurmaktan mutluluk duymaktayız.

Günümüzde kanserden sağ kalım hızları giderek artmaktadır. Tedavide elde edilen bu sonuçlar teknolojinin ilerlemesiyle birlikte teşhis ve tedavideki disiplinlerin ortak çalışması sonucu elde edilmiştir. Hekimlerin yanı sıra bu ekibin ayrılmaz parçası olan hemşire, radyoloji ve radyoterapi teknisyenleri, psikologlar ve çocuk gelişim uzmanlarının da katılımı ile Ulusal Kanser Kongreleri en çok katılımcısı olan ulusal kongrelerden olmuştur. 

Kongre bilimsel programında güncel konuların tartışılacağı multidisipliner paneller, konferanslar, tümör konseyleri, interaktif sunumlar, sözel ve poster bildiri oturumları ve uydu sempozyumlar olacak, kongre öncesinde yan dal asistanları ve uzmanlar için kurslar düzenlenecektir. Bilimsel değeri yüksek araştırmalara ödüller verilecektir. 

Kongremize ulusal ve uluslararası düzeyde konusunda uzman bilim insanları davet edilecek, kanserle ilgili önemli gelişmeler, ayrıntıları ile tartışılacaktır. Bilimsel yeniliklerin yanı sıra kurumsal ve sosyal sorunlara da yer verilecek, yine konusunda deneyimli tartışmacılarla bu sorunlara çözümler aranacaktır.

Sosyal aktivitelerle de birlik, beraberlik ve dostlukların daha da pekişeceğini ümit ediyor, programın hazırlanmasında emeği geçen herkese şimdiden başarılar diliyoruz.

23. Ulusal Kanser Kongresi Yönetim Kurulu ve Bilimsel Kurulu adına sizleri kongremize davet etmekten büyük onur duyuyoruz.

Sevgi ve Saygılarımızla,
Prof. Dr. Emel ÜNAL 

Kongre Başkanı
Türk Pediatrik Onkoloji Grubu DerneğiProf. Dr. Mahmut GÜMÜŞ 

Kongre Eş Başkanı 
Türk Tıbbi Onkoloji DerneğiProf. Dr. Esra KAYTAN SAĞLAM 

Kongre Eş Başkanı 
Türk Radyasyon Onkolojisi Derneği