Kongre Tarihi :17-20 Aralık 2020
Kongre Yeri :Mirage Park Resort Otel, Kemer

Davet Metni

Bu yıl Acil Veteriner Hekimleri Derneğimizin (TuVECCA) düzenleyeceği “4. Veteriner Tıp Acil ve Yoğun Bakım Kongresi”ne sizleri davet etmekten gurur ve onur duyuyoruz.
Kongremiz 17-20 Aralık 2020 tarihleri arasında Mirage Park Resort Otel, Kemer’de gerçekleşecektir. Daha önceki kongrelerimizde olduğu gibi bu yılda gelenekselleşen TuVECCA çalıştayları ile başlayacak olan kongremiz 4 gün sürecektir.
Önemle üzerinde durduğumuz TuVECCA Genç projemizi aynı hassasiyet ile bu yıl da geliştirerek devam etmek arzusundayız.
Geçtiğimiz yıl ana temamız Travma olarak belirlemiştik ve sloganımız daha çok hayat kurtarmak için travma konuşalım idi. Amacına da ulaştığına eminiz.
Bu yılki konumuz “Gastrointestinal Aciller”, sloganımız ise Pandora’nın Kutusu Gastrointestinal Sistemin Gizemleri olarak belirledik.
Araştırmacılar son 10 yılda yaptıkları çalışmalarda gastointestinal sistemin çok önemli olduğunu ortaya koydular ve bu önemi ikinci beyin olarak vurguladılar. Bu konudaki çalışmalar baş döndürücü şekilde devam etmektedir ve sistemin gizemi sürmektedir.
Kongremizin amacı gastrointestinal hastalıklar, teşhisi, dahiliye ve cerrahisi ve çok önemli bir konu olan yoğun bakım hastalıklarında beslenmeye ait güncel ve pratik bilgileri veteriner hekimlere aktarmaktır.
Kongremizde yoğun bakım, acil durumlar, cerrahi, gastroenteroloji, iç hastalıkları ve klinik beslenme ile ilgili son bilimsel gelişmelerin multidisiplener bir yaklaşımla, konusunda uzman konuşmacılarımızla ayrıntılı ele alınacaktır. Kongremizde ayrıca poster ve sözlü oturumlarla en güncel araştırmalar aktarılacaktır.
Geçtiğimiz yılki 3.TuVECCA kongresinde 500 Veteriner hekim 80 öğrenci meslektaşımız ve konuklarımızla beraber 650 misafirimizle beraber dolu dolu 4 gün geçirdik. Bu yılda bu başarımızı arttırarak devam ettirmek istiyoruz.
Milli mücadelemizin 100. yıldönümünde Ulu Önder M. Kemal ATATÜRK’ün dediği gibi şüphesiz Antalya dünyanın en güzel şehridir. Yoğun bilimsel programımız dışında Antalya’mızı tanıtan sosyal programımız da sizleri beklemektedir.
Bu bilimsel kongrenin en iyi şekilde gerçekleşmesi için sizleri 4. TuVECCA Kongresi’ne davet ediyoruz.
TuVECCA Yönetim Kurulu Adına
Başkan
Uzman Veteriner Hekim Cenk SÜER


Etkinlik Afişi

4. Tıp Acil ve Yoğun Bakım Kongresi afişi