Kongre Tarihi :20-23 Eylül 2020
Kongre Yeri :Merit Park Otel Kongre Merkezi, Girne YOL TARİFİ

Davet Metni


Akademik Solunum Derneği olarak 20 – 23 Eylül  2020 tarihinde Merit Park Otel Girne, KKTC’de gerçekleştirmeyi planladığımız “VI. Solunum Okulu’nda” teorik ve pratik eğitimin iç içe geçtiği kurslarla yapılanmış bir program hazırlamayı amaçladık. Bu yılki ana temalarımız alerji/atopi, interstisyel akciğer hastalıkları, göğüs hastalıklarında girişimsel tanı ve tedavi yöntemleri, sigara ve akciğer kanseri, zor astım, KOAH’da güncel tedaviler, OSAS ve kronik solunum hastalıklarında pulmoner rehabilitasyon.
Okulumuzun vazgeçilmez unsuru multidisipliner yaklaşım her zamanki gibi kurslarımızın yapıtaşlarında her aşamada kendini gösterdi.
Farklı disiplinlerin bakış açısını sizlerle paylaşarak ve bu disiplinlerdeki eğitimcilerle bir araya gelerek kalıcı bilgiye ulaşmayı hedefliyoruz.
Her yıl tekrarladığımız Solunum Okulu’nun, 2020’de de sizlerle güçlü ve verimli geçeceği inancıyla tüm “Solunum Okulu Dostlarını” buluşmaya davet ediyoruz.
Olgu sunumu oturumlarımızda görevli hekimlerimiz kongre haklarını kullanmadan katılma olanağı sağlamış olacaklar, bu nedenle son bildiri gönderim tarihinden önce olgularını web sitemizden http://www.akademiksolunum.org.tr/ adresine göndermelerini rica ederiz.
Dernek Başkanı
Prof. Dr. Bülent Tutluoğlu

Okul Başkanı
Prof. Dr. Birsen Pınar Yıldız