Kongre Tarihi :2-5 Mayıs 2019
Kongre Yeri :Cornelia Diamond , Antalya YOL TARİFİ
Web Adresi :

Davet Metni

Sevgili Meslektaşlarımız,

9. Ulusal Endokrin Cerrahisi Kongresi2-5 Mayıs 2019 tarihleri arasında Antalya Cornelia Diamond Oteli’nde gerçekleştirilecektir. 

Son yıllarda cerrahi endokrin hastalıklarının tanı, tedavi ve takibi ile ilgili bilgilerimizin artmasına paralel olarak endokrin hastalıklara yaklaşımda eski uygulamalardan farklılık gösteren hızlı bir değişim yaşamaktayız. Bu yaklaşım farklılıklarının en önemli kısmını ise diferansiye tiroid kanserinde değişen histopatolojik tanımlamalar ve düşük risk diferansiye tiroid kanserinde önerilmeye başlanan daha konservatif tedavi yaklaşımları oluşturmaktadır. Ayrıca çok yeni bir cerrahi yaklaşım olarak izsiz tiroidektomi de uygun olgular ve deneyimli ellerde cerrahi tedavi seçenekleri arasında girmeye aday bir uygulama olabileceği izlenimi vermektedir. 

Endokrin Cerrahi Derneği uluslararası düzeyde gelişen tüm yenilikleri ülke çapında meslektaşlarımızla paylaşmak için kongrelerin yanı sıra yurtiçinde çok sayıda bilimsel toplantı gerçekleştirmektedir. Bu kongrede de esas amacımız Endokrin Cerrahisindeki yenilikleri sizlerle paylaşmanın yanı sıra günlük cerrahi pratikte hastaların tedavi sürecini planlama ve bu süreçte karşılaşacağımız komplikasyonlarla ilgili net yaklaşım mesajları vermektir. Bu amaçla ulusal ve uluslararası deneyimli konuşmacıların yer aldığı bilimsel bir program ve ayrıca kurs programı tasarladık. Şu an itibari ile yurtdışından katılımı kesinleşen 3 davetli konuşmacı olup; A.B.D Birmingham Alabama Üniversitesi’nden Prof. Dr. Herbert Chen, İtalya Messina Üniversitesi’den Prof. Dr. Gianlorenzo Dionigi ve Japonya Kuma Hastanesi’nden Prof. Dr. Akira Miyauchi deneyim ve bilgilerini bizlerle paylaşacaktır.

En kısa zamanda konu başlıklarını içeren kongre bilimsel programını Endokrin Cerrahi Derneği web sitesi aracılığı ile sizlere ulaştırmayı planlıyoruz. Konu başlıklarının imkan sağladığı ölçüde interaktif bilgi alışverişine daha fazla imkan sağlayan panel ağırlıklı bir kongre amaçladığımız için siz değerli meslektaşlarımızın katılımı,soru,sorun ve deneyimlerini bizlerle paylaşmasının kongre içeriğini zenginleştiren en önemli nokta olduğuna inanıyoruz ve endokrin cerrahisi ile ilgili tüm meslektaşlarımızı 9. Ulusal Endokrin Cerrahi Kongresi'ne davet ediyoruz.

 
Kongre Başkanı   Kongre Sekreterleri
Prof. Dr. Yasemin Giles Şenyürek   Prof. Dr. Güldeniz Karadeniz Çakmak
Prof. Dr. Mehmet Hacıyanlı
Doç. Dr. Serkan Teksöz
 


Etkinlik Afişi

9. Ulusal Endokrin Cerrahi Kongresi afişi