Kongre Tarihi :19-21 Nisan 2019
Kongre Yeri :Kefaluka Resort Hotel, Muğla YOL TARİFİ

Davet Metni

 Değerli Meslektaşlarımız,
  Tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de tamamlayıcı tıp yaklaşımlarının popülaritesi giderek artıyor. Modern tıbbın hepimizin ilerleyeceği ana yol olduğu konusunda hiçbir şüphe yoktur. Ancak pek çok klinik durumda tamamlayıcı tıp yöntemleri işimizi kolaylaştırmakta, hastaların yaşam kalitesini artırmaktadır. Hekim-hasta ilişkisinde biyo-psiko-sosyal modeli benimsemesi ve her bir hastada kişiye özel değerlendirme ile yapılan tedavi planlaması bu alanın en önemli özellikleri arasındadır. Genel olarak tamamlayıcı-integratif tıp yöntemlerinin büyük bir çoğunluğunun kas-iskelet sistemi problemlerinde kullanıldığı görülmektedir. 
 
  ?İşte bütün bu gerçeklerden hareketle, tamamlayıcı tıpla ilgili gündemde olan konuların, bilimin ışığında işleneceği Tamamlayıcı Tıp Ligi'nin startı verilmiş oldu. Her sene ilkbaharda düzenlenen bu toplantılarda kas-iskelet sistemi hastalıklarında seçilmiş tamamlayıcı tıp yöntemleri üzerinde derinlemesine değerlendirmeyi, tartışmayı, gereğinde eleştirmeyi ve gruplar halinde konunun uygulama boyutu üzerinde durmayı planlıyoruz.  
 
  ?Lig serisinin 4. toplantısı 19-21 Nisan 2019 tarihlerinde Bodrum'da düzenlenecek ve "Bilimsel Bakış" başlığı altında, manuel tıp, yoga, ozon, mikrobiyota/probiyotikler, tai-chi, fitoterapi, pelloidoterapi, hipnoz, meditasyon/relaksasyon, enerji tıbbı, biyoaktif peptidler, doğal tedavi ve besin destekleri konularını içerecektir.  
 
  Başarılı ve verimli bir eğitim toplantısında Bodrum'da buluşmayı diliyoruz. Sevgi ve saygılarımızla...

 Organizasyon Kurulu Adına
 Prof. Dr. Cihan AKSOY (Başkan)
 Prof. Dr. Demirhan DIRAÇOĞLU