Kongre Tarihi :2-4 Nisan 2020
Kongre Yeri :Aska Lara Resort & SPA, Antalya, Antalya YOL TARİFİ
Web Adresi :

Davet Metni

Değerli Meslektaşlarımız,
 
Kıtalararası Turizm Yönetimi Konferansı - Daha İyi BirDünya İçin Turizm-, Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinin desteğiyleve dünya çapında tanınmış saygın turizm bilimcileri ve akademisyenleri ileişbirliği içerisinde, Türkiye Turizm Akademisyenleri  Derneği (TUADER)tarafından, 02-04Nisan 2020 tarihleri arasında Antalya'da gerçekleştirilecektir.Konferansın amacı, dünyanın her yerinden turizm bilimcilerini,akademisyenlerini ve profesyonellerini bir araya getirmek ve çok kültürlübilimsel ortamda farklı kıtalardaki katılımcılar arasında turizm (ve ilgilitüm) alanlarında var olan yeni eğilimleri ve gelişmeleri tartışmaktır.

Sürdürülebilirliğin, insanlarla ilgili tümfaaliyetler için  önemli bir mesele olduğu iyi bilinmektedir. Küreselısınma, artan çevresel problemler, gelişmekte olan ve az gelişmiş ülkelerdenüfus ve yoksulluk sorunları, uluslararası bölgesel çatışmalar ve savaşlar,fakir ülkelerden zengin bölgelere göç, yeşil alanların daralması, ormanlarınazaltılması ve kültürel değerlerin bozulması gibi örnekler bunlardanbazılarıdır.
 
Dolayısıyla, bu konferansın ikinci önemli amacı,sorumlu turizm gelişimi ile daha sürdürülebilir bir çevreye katkıda bulunmak vedaha barışçıl uluslararası ilişkiler oluşturmaya çalışmaktır.

Sonuç olarak, tüm akademisyenler,profesyoneller, kıtalararası bu konferansa katılarak, renkli etkinlikler ileturizmin hem yönetim hem de insan etkinliği olarak tüm boyutlarınıntartışıldığı bir ortamda bulunma fırsatı bulacaklardır.

Tüm bildiriler çift kör hakem inceleme süreciile değerlendirilecek, kabul edilen ve sunulan tüm makaleler konferans bildirikitabında yayınlanacaktır.

Değerlendirme sonucu yüksek bilimsel kalitedeolduğu tespit edilen bildiriler, mevcut konferansın hakemlerinden bazılarınıneditörü ve/veya yayın kurulunda olduğu önde gelen turizm dergilerindeyayınlanacaktır. Ayrıca “En İyi Bildiri Ödülü” kategorilerinde bildiriler seçilereködül töreni gerçekleştirilecektir. Kongre hakkında detaylı bilgi edinmek içinlütfen sayfamızı ziyaret ediniz:  https://mtcon.org/tr/anasayfa/
 
Kongrenin, uluslararası boyutta Türkiye’nin en büyükve renkli etkinliklerle dolu kongresi olmasına aday olduğunu, bu vesile ile tümakademisyenlere, profesyonellere faydalı olmasını diler, sizleri de bu tarihi verenkli buluşmaya davet etmekten onur duyduğumuzu belirtmek isteriz.
 
Saygılarımızla,

Kongre Başkanları: 
Prof. Dr. Muzaffer UYSAL
Prof. Dr. Orhan İÇÖZ

Kongre Koordinatörü: 
Prof. Dr. Ebru GUNLU
 
Koordinatör Yardımcısı: 
Dr. Öğr. Üyesi Alaattin BAŞODA
 
mtcon2020@gmail.com
mtcon2020@yandex.com   Etkinlik Afişi

The Conference on Managing Tourism across Continents – Tourism for a better World afişi