Kongre Tarihi :22 Kasım 2023 - 24 Kasım 2023
Kongre Yeri :İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi Ayazağa Yerleşkesi 34469 Maslak-İSTANBUL, İstanbul

Davet Metni

Değerli meslektaşlarımız,

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından, iki yılda bir düzenlenmekte olan Geoteknik Sempozyumlarının dokuzuncusuna sizleri davet etmekten büyük heyecan ve onur duyuyoruz. Sekizinci Geoteknik Sempozyumu ile dokuzuncusu arasındaki dönemde çalışmalarımızı ve iletişimimizi ekranlarla sınırlandıran Covid pandemisinin ardından, tekrar yüz yüze bir araya gelecek olmanın mutluluğunu ve tüm zorluklara rağmen her gün artan bilgi ve deneyimimizi birbirimize aktararak,  büyütecek olmanın gurur ve sevincini yaşıyoruz. 

Yaşam ortamlarında, değişen çevre ve iklim koşullarına rağmen medeniyetin sürdürülebilmesi gayretlerinde, giderek büyüyen, çeşitlenen ve karmaşıklaşan inşaat mühendisliği uygulamalarında geoteknik alanının rolü ve etkisi sürekli büyümektedir. Böylesine büyük bir mühendislik alanının bilgi ve deneyim üretimi de çok hızlıdır. Gerek akademi gerek uygulama ve endüstri boyutundaki gelişmeler iç içe ve sürekli etkileşim halinde olmaya muhtaçtır. Sonuç olarak bilgi ve deneyimdeki hızlı evrilme bunların tartışılacağı, değerlendirileceği, iş birliklerinin kurulacağı platformları gerektirir. Geoteknik Sempozyumları işte bu ihtiyaca karşılık veren, iletişim ortamını bilimsel gelişmeler ışığında kurgulayan, mesleki gelişim için ufuklar sunan ortamlardır. 

Düzenleme kurulumuz, bu iz üzerinde itinayla çalışarak yeni bir geoteknik sempozyumun kapılarını açmakta ve sizleri bu sempozyuma her boyutuyla katkı vermek üzere davet etmektedir. Bildirilerinizle bilgi ve deneyimlerinizi paylaşmak, sempozyum sırasındaki katkılarınızla, sempozyumun heyecanını arttırmak ve geoteknik alanının sahip olduğu yerin önem ve büyüklüğünü varlığınız ve katkılarınızla vurgulamak üzere, siz değerli meslektaşlarımızı dokuzuncu geoteknik sempozyumuna bekliyoruz.

Saygılarımızla,

Prof. Dr. S. Feyza ÇİNİCİOĞLU  
9. Geoteknik Sempozyumu Başkanı
E. Füsun SÜMER  
TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası  
İstanbul Şubesi  
Yönetim Kurulu Başkanı