Kongre Tarihi :07 Şubat 2020 - 09 Şubat 2020
Kongre Yeri :Gazimağusa, Gazimağusa

Davet Metni

Bilimsel çalışma yapan akademisyen ve bilim insanlarını buluşturacak; güncel meseleleri ve sorunları ele alarak çözüm önerileri sunacak fikir ve deneyimlerin paylaşılacağı bir platform oluşturma amacıyla, “II. Uluslararası Akdeniz Bilimsel Araştırmalar Kongresi” düzenlenecektir.
 
Dil, İletişim, Edebiyat, Tarih, Dini Bilimler, Sosyoloji, Antropoloji, Psikoloji, Ekonomi, Hukuk, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi, Kamu Yönetimi, Sanat Tarihi, Arkeoloji, Coğrafya, Eğitim Bilimleri, Tarih, Felsefe, Psikoloji, Çevre Bilimi, Kentleşme Politikası, Mimarlık, Tasarım, Güzel Sanatlar gibi Sosyal Bilimler ve Eğitim alanlarında yapılan bilimsel çalışmaların kabul edileceği II. Uluslararası Akdeniz Bilimsel Araştırmalar Kongresi 07-09 Şubat 2020 tarihleri arasında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin Gazimağusa şehrinde Kıbrıs Batı Üniversitesi ile İktisadi Kalkınma ve Sosyal Araştırmalar Enstitüsü (İKSAD) ortaklığıyla gerçekleştirilecektir.
 
Kongre sonucunda ortaya çıkacak bilimsel veriler e-kitap olarak yayınlanacaktır. Bilim  dünyasını ilgilendiren pek çok konuya ışık tutacağı düşüncesiyle siz değerli bilim insanlarını II. Uluslararası Akdeniz Bilimsel Araştırmalar Kongresi’ne davet etmekten mutluluk duyuyoruz.